IPAN60R600P7SXKSA1 Infineon
IPAN60R600P7SXKSA1 Infineon
Brands: Infineon
Category: ali
SKU: N/A
ر.س4.39 / unit
Product Details
Product Description
This is manufactured by Infineon Technologies. The manufacturer part number is IPAN60R600P7SXKSA1. It is assigned with possible HTSUS value of 8541.29.0095. The typical Vgs (th) (max) of the product is 4v @ 80µa. The product has -40°c ~ 150°c (tj) operating temperature range. Moreover, the product comes in to-220-3 full pack. It has a maximum Rds On and voltage of 600mohm @ 1.7a, 10v. The maximum gate charge and given voltages include 9 nc @ 10 v. The product is rohs3 compliant. In addition, it is reach unaffected. It carries FET type n-channel. The drive voltage (maximum and minimum Rds On) of the product includes 10v. It is shipped in tube package . The product has a 650 v drain to source voltage. The maximum Vgs rate is ±20v. Its typical moisture sensitivity level is not applicable. The product carries maximum power dissipation 21w (tc). The products input capacitance at maximum includes 363 pf @ 400 v. The product is available in through hole configuration. The product coolmos p7, is a highly preferred choice for users. pg-to220 full pack is the supplier device package value. The continuous current drain at 25°C is 6a (tc). This product use mosfet (metal oxide) technology. Moreover, it corresponds to ipan60, a base product number of the product. The product is designated with the ear99 code number.
You Might Also Like
No image
1469510000 Weidmuller - PRO ECO 480W 24V 20A