CRGP0402F1K5 TE Connectivity
CRGP0402F1K5 TE Connectivity
SKU: N/A
ر.س0.04 / unit
Product Details
Product Description
1.5K Ω, Thick Film, General Purpose Resistor, 1 %, 2 Termination, 0402, Taped & Reeled, .125 W, ±100 ppm/°C, Solder, 1 x .5 x .35 mm, Neohm CRGP Alias: CRGP 0402 1K5 1%