2909518 Phoenix Contact - Relay Module - PLC-RSC-12DC/21HC/EX
Brands: Phoenix Contact
Category: ali
SKU: N/A
ر.س69.63 / unit
Product Details
Product Description
PLC-INTERFACE, consisting of DIN-rail-mountable basic terminal block in 14 mm with screw connection and plug-in relay with 10 A power contact, 1 changeover contact, 12 V DC input voltage. Approved according to ATEX/IECEx (Zone 2) and Ex Zone Class I, Div. 2.