1115415 Phoenix Contact - CAPAROC E1 12-24DC/1-4A
Home
Products
Brands:
Phoenix Contact
Product Description
1-channel electronic circuit breaker module for protecting 12 and 24 V DC loads against overload and short circuit. Nominal current adjustable from 1 A to 4 A via LED button. For DIN rail installation via the CAPAROC current rails.